Znane od lat urządzenia do indywidualnego ogrzewania lub okresowego dogrzewania pomieszczeń,
a więc piece kaflowe i kominkowe oraz kominki służą obecnie nie tylko jako efektywne i zdrowe źródło ciepła.
Szczególnie ostatnio stały się one również bardzo ważnym elementem kształtowania architektury wnętrz mieszkalnych. Odpowiednio wyeksponowane, zazwyczaj też oryginalnie zaprojektowane i elegancko wykonane akcentują równocześnie wyższy standard życia rodziny. Jeśli zostały optymalnie dostosowane do osobistych życzeń mieszkańców, a przy tym doskonale harmonizują z wystrojem pomieszczenia, to współtworzą atmosferę rodzinnego ciepła.
Funkcjonalizm podstawowÄ… zasadÄ… projektowania architektonicznego
Na działce w kształcie trapezu stoi wśród drzew starych dom rodzinny. Rzut budynku rozplanowano woków centralnie usytuowanej wieżyczki cylindrycznej, w której znajduje się klatka schodowa. Wieżyczka wystaje ponad dach, otwierając się ku górze. Właśnie wokół niej umieszczono na zróżnicowanych poziomach poszczególne strefy mieszkalne o różnych kształtach. W ten sposób powstały dwie bryły budynku połączone ogrodem zimowym i naprzeciwlegle położonymi tarasem i balkonem.
Rodzina ma do dyspozycji łącznie ponad 200m2 powierzchni mieszkalnej na parterze i poddaszu, W budynku zainstalowano ogrzewanie podłogowe zasilane z kotła na pellet Extraflame PR20.
W strefie dziennej znajduje się "serce" domu - kominek La Nordica INSERTO 70 WIDE w prostej zabudowie z płyt krzemianowo-wapniowych z ramką ze stali nierdzewnej w czarnym kolorze. Podobnie jak całe wnętrze, również kominek i zastosowane rozwiązania techniczne wyróżniają się architektonicznym funkcjonalizmem. Kominek służy do ogrzewania tylko w okresach przejściowych.